• شرکت ملی ساختمان، پیشرو در عمران و آبادانی کشور
  • شرکت ملی ساختمان، پیشرو در عمران و آبادانی کشور
  • شرکت ملی ساختمان، پیشرو در عمران و آبادانی کشور
خانه
منو
تماس

پروژه سد سرنی

خاتمه یافته    تاریخ خاتمه :  آبان1402
اجرای سد سرنی به مبلغ 1.011.700.000.000 ریال و طی قرارداد Pc توسط شرکت آب منطقه ای هرمزگان به شرکت ملی ساختمان واگذار گردید.
کارفرما شرکت آب منطقه ای هرمزگان
مشاور شرکت مهندسین مشاور تماوان
موقعیت جغرافیایی استان هرمزگان

شرکت ملی ساختمان توانست با تکیه بر سوابق درخشان کاری و امکانات، مدارک فنی و تخصصی خود در مناقصه بین المللی احداث سد سرنی که در 28 بهمن ماه سال گذشته برگزار شد، با پیشنهاد مبلغی بالغ بر یک هزار میلیارد ریال از رقبای خود که مطرح ترین پیمانکاران فعال در حوزه عمرانی کشور بوده اند پیشی بگیرد.

برای تامین سالانه 19 میلیون متر مکعب آب آشامیدنی مورد نیاز مردم بندر عباس از طریق ساخت سد بر روی رودخانه سرنی با ظرفیت مخزن حدود 90 میلیون مترمکعب، ساخت 36 کیلومتر خط انتقال آب و ایجاد تاسیسات تصفیه خانه با گنجایش 2 متر مکعب بر ثانیه در نزدیکی شهر میناب، مبلغ 87 میلیون یورو از محل تسهیلات بلند مدت بانک توسعه اسلامی به پروژه مذکور اختصاص یافته است.

نوع سدخاکی با هسته رسی با ارتفاع 52 متر از بستر و طول تاج 460 متر و عرض تاج 12 متر و حجم مخزن 90 میلیون متر مکعب است.طول دوره ساخت این پروژه 3 سال پیش بینی شده است و موقعیت جغرافیایی سد در شهرستان میناب واقع در استان هرمزگان می باشد.

گفتنی است کارفرمای پروژه: شرکت آب منطقه ای هرمزگان و تامین کننده مالی بانک توسعه اسلامی است و مشاور پروژه نیز شرکت مهندسین مشاور تماوان می باشد.
سد خاکی سرنی به فاصله 23 كيلومتري جنوب شرقی شهر میناب با هدف تأمين 19 میلیون متر مکعب آب آشامیدنی مورد نیاز مردم بندرعباس ساخته خواهد شد.