• شرکت ملی ساختمان، پیشرو در عمران و آبادانی کشور
  • شرکت ملی ساختمان، پیشرو در عمران و آبادانی کشور
  • شرکت ملی ساختمان، پیشرو در عمران و آبادانی کشور
خانه
منو
تماس

پروژه احداث کارخانه فولاد جهان آرا

برچسب ها پروژه ها 
  تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲   تعداد بازدید : 59

عملیات اجرایی روسازی با بتن غلتکی RCCP جاده حراستی پیرامونی
در این دوره باقی مانده عملیات اجرای بتن غلطی نیز انجام و 7000 متر طول جاده حراستی بطور کامل اجرا و تحویل گردید .
عملیات اجرای روشنایی جاده حراستی پیرامونی
در این دوره تمامی 345 عدد پایه روشنایی پیرامون جاده حراستی و لامپ های LED آن ها به صورت کامل نصب گردید. هم چنین نصب باتری 226 عدد از پایه ها و 56 پنل های سولار عدد
از پایه ها تکمیل شده است و سایر قطعات از کشور سازنده آلمان ارسال و در حال ورود به کارگاه می باشند . لازم به ذکر است در حال حاضر قسمت اعظم جاده پیرامونی در شب هنگام روشن می باشد .

عملیات اجرای انبار روباز کارفرما

در این دوره پایه های افقی و عمودی فنس به طور کامل نصب و جوشکاری گردید. عملیات بکفیل فونداسیون ها تکمیل، رنگ آمیزی محل جوش ها و لچکی ها به اتمام و عملیات اجرای فنس و سیم خاردار نیز به طور کامل انجام کردید . همچنین درب ورودی ساخته و نصب گردید. محوطه درون نیز جهت جلوگیری از نشست زمین پس از عملیات تحکیم بستر به صورت کامل گراول ریزی گردید و این بخش به صورت 100 درصد تحویل داده شد.
عملیات اجرای Melt Shop
پس از ابلاغ نقشه های این بخش که از اصلی ترین قسمتهای کارخانه می باشد به سرعت عملیات اجرایی این سازه آغاز گردید و با توجه به دستور کار ارائه شده از سوی مشاور اسپانیایی سارتک سطح آن تحکیم و تونان ریزی گردید. هم چنین با اعلام 60 نقطه شمع جهت تست PDA سفارش ساخت شمع های 9.5 متری پارت اول و 12 متری پارت دوم به شرکت های سازنده داده شد و پس از مدت زمان کوتاهی عملیات شمع کوبی این سازه آغاز گردید که تا کنون 60 نقطه شمع به طور کامل کوبیده شده است . لازم به ذکر است با توجه به فصل زمستان و بارندگی های پی در پی این ناحیه کار با سختی بسیار همراه می باشد که با تلاش بی دریغ نیروها بدون کوچکترین وقفه ای کار در حال انجام می باشد
عملیات اجرای سازه FES

سازه FES شامل 169 نقطه شمع کوبشی می باشد که ابتدا طبق دستور کار مشاور سارتک محوطه مورد نظر یک لایه خاکریزی و پس از تحکیم و کوبش تونان ریزی گردید . پس از آن عملیات شمع کوبی به سرعت با 3 دستگاه شمع کوب آغاز گردید و شمع های این ناحیه به طور کامل کوبش گردید . با اتمام شمع کوبی و دریافت نقشه های فونداسیون ها عملیات خاک برداری و تخریب سر شمع ها نیز آغار و تمامی شمع ها تخریب و عملیات برش سرشمع ها نیز انجام گردید. پس از آن عملیات مگر ریزی فونداسیون ها آغاز گردید که در حال حاضر فونداسیون های دو سازه DraftCooler و BagFilter به صورت کامل به اتمام رسیده و آرماتوربندی و قالب بندی این فونداسیون ها در حال اجرا می باشد. با توجه به نواری بودن فونداسیون های این سازه عملیات دارای پیچیدگی خاصی می باشد.

عملیات اجرای جدول کشی و کفپوش
با اتمام عملیات بتن ریزی غلطکی جاده حراستی ، عملیات جدول کشی و پیاده رو سازی در دستور کار این شرکت قرار گرفت. در ابتدا می بایست کل مسیر 7 کیلومتر کنار دیوار حراستی جهت ریزسازی جدول خاکبرداری گردد که با توجه به عرض کم
و نزدیکی به دیوار تنها راه استفاده از بیل بکو بود، که این کار با در اختیار گرفتن 5 دستگاه بیل بکو به سرعت و پیش از برنامه زمانبندی به اتمام رسید . پس از آن قلوه بتن ناحیه مذکور نیز به سرعت در دو شیفت آغاز و تا کنون بیش از 6000 متر از کار انجام گرفته و همگام با آن عملیات جدول کشی نیز در حال اجرا می باشد که تا کنون بیش از 7500 متر از کل کار به انجام رسیده که بیش از 50 درصـد کـل کار می باشد. به علت تاکید کارفرما مبنی بر اتمام عملیات تا 30 دی ماه جاری بیش از 10 اکیپ جدول کار در دو شیفت کاری در حال کار می باشند که به موازات این کار اجرای کفپوش نیز با 12 اکیپ در دو شــیفت در حـال انجــام می باشد که تا کنون 3000 مترمربع از مسیر کفپوش گذاری شده است به علت طرح دار بودن کفپوش و هم چنین جدول رنگی کار با سختی بسیاری همراه می باشد.
عملیات اجرای جاده های داخلی
عملیات اجرای جاده های داخلی سایت فولاد سازی
در این مرحله شامل 5 جاده به متراژ کلی حدوداً 2000 متر طول در 9 لایه به ارتفاع 1.50 سانتیمتر در دستور کار این شرکت قرار گرفت . عملیات به سرعت آغاز و بستر سازی جاده ها انجام و عملیات خاکریزی جاده ها و اختلاط خاک و آهک و تسطیح و کمپکت لایه ها شروع گردید اما به دلیل فصل زمستان و بارندگی های پی در پی و رطوبت بالای خاک کار با سرعت کندی پیش می رود و بارها مجبور به ریپر و آماده سازی مجدد لایه ها می باشیم با این حال عملیات با تمام توان در حال انجام می باشد و در حال حاضر 1 عدد از جاده های اصلی در لایه آخر و 2 عدد دیگر در لایه 8 و 2 جاده کوچکتر در لایه 5 و 7 می باشند .

عملیات اجرای سازه کالورت
این سازه که نوعی کانال در جاده ورودی کارخانه می باشد پس از ابلاغ عملیات گودبرداری آن انجام و پس از مگر ریزی عملیات آرماتور بندی و قالب بندی فونداسیون آن آغاز گردید و بتن ریزی فونداسیون آن به اتمام رسید . در مرحله بعد دیوارهای آن نیز آرماتوربندی و بتن ریزی گردید و در انتها سقف سازه نیز پس از آرماتور بندی و قالب بندی بتن ریزی گردید و در حال حاضر تنها گاردریل کناری باقی مانده است. لازم به ذکر است با توجه به اهمیت این سازه جهت مسیر تردد عملیات با سرعت بسیار و پیش از برنامه زمانبندی اجرا گردید .
عملیات اجرای پست های برق
با توجه به نیاز مبرم به برق 3 عدد پست برق در مرحله اول در دستور کار قرار گرفت که شامل فونداسیون بتنی، اسکلت فلزی و عملیات نازک کاری می باشد در حال حاضر هر سه عدد فونداسیون پست برق به اتمام رسیده و اسکلت فلزی آن در حال ساخت می باشد با توجه به اینکه این بخش از برنامه رمانبندی جلوتر می باشد سعی بر آن است تا عملیات هر سه پست همزمان پیش از پایان سال به اتمام برسد .
از بازدیدهای صورت گرفته می توان به بازدید جناب آقای مهندس فروزنده و هیئت همراه اشاره نمود.

ارسال نظر

دیدگاه