• شرکت ملی ساختمان، پیشرو در عمران و آبادانی کشور
  • شرکت ملی ساختمان، پیشرو در عمران و آبادانی کشور
  • شرکت ملی ساختمان، پیشرو در عمران و آبادانی کشور
خانه
منو
تماس

پروژه اجرای عملیات سیویل و ابنیه کارخانه فولاد کاوه جنوب(S.K.S)

برچسب ها پروژه ها 
  تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۷   تعداد بازدید : 141

فاز یک
با توجه به تکمیل سقف ریالی قرارداد پروژه فولاد سازی فاز یک، کلیه کارهای باقیمانده طی قرارداد جدیدی به شرکت ملی ساختمان ابلاغ گردید. میزان پیشرفت فیزیکی این فاز از پروژه 91 % می باشد .
پیشرفت فیزیکی احجام اصلی بشرح ذیل است :
اجرای عملیات خاکبرداری با حجم 115360 متر مکعب میزان پیشرفت 98% – آرماتور بندی با حجم 4453227 کیلوگرم و پیشرفت 95% – قالب بندی با حجم 61463 متر مربع و پیشرفت 91% – بتن ریزی با حجم 41985 مترمکعب و پیشرفت 94 %
وضعیت پیشرفت نواحی مختلف به شرح ذیل است :

Air Separation Plant
این ناحیه بعنوان واحد جداسازی هوای کارخانه شناخته می شود. هم اکنون پس از اجرای سقف اول ساختمان Electrical Room عملیات اسکافولد بندی ، قالب بندی و بتن ریزی ستونهای پارت دوم در حال انجام است . در سازه Water Pump اجرای اسکلت بتنی ساختمان به اتمام رسیده است و در حال بلوک چینی می باشد. همچنین عملیات ساخت سازه Water Recycle Basin به اتمام رسیده است. در سازه Cylinder Room نیز بتن ریزی ستونها و سقف به انجام رسیده است.

Compressor Air
این ناحیه محل نصب کمپرسور هوای کارخانه میباشد .عملیات ساخت این سازه به اتمام رسیده است و همچنین کانال ارتباطی بین Compressor Room و Electrical Room نیز بتن ریزی شده است .

Additive Plant
این سیستم تحت عنوان مواد افزودنی و آلیاژسازی به منظور افزودن موادی همچون سیلیس و آهک جهت بالا بردن استحکام فولاد طراحی گردیده است . این سازه در سال 94 بصورت فشرده در برنامه کاری کارگاه گنجانده و پیشرفت فیزیکی قابل توجهی داشته است بطوریکه در فونداسیون 83 % و در Super Structure 37 % پیشرفت فیزیکی را داراست .

فاز دو
در فاز دوم پروژه پیشرفت فیزیکی کل 64 % می باشد و پیشرفت فیزیکی احجام اصلی بشرح ذیل است :
اجرای عملیات خاکبرداری با حجم 23776 متر مکعب میزان پیشرفت 97% – آرماتور بندی با حجم 1326182 کیلوگرم و پیشرفت 91% – قالب بندی با حجم 17009 متر مربع و پیشرفت 85% – بتن ریزی با حجم 9956 مترمکعب و پیشرفت 77 %

ساختمان CCM Platform
این سازه به عنوان ساختمان مربوط به سالن ریخته گری کارخانه و محل نصب تجهیزات برقی و مکانیکی ماشین ریخته گری می باشد . عملیات اسکلت بتنی این ساختمان به اتمام رسیده است و عملیات اسکافولد بندی ، بلوک چینی و آرماتور بندی مرحله یک و دو دیوارهای جداکننده در حال انجام می باشد .

EAF & LF Substation
اجرای عملیات فونداسیون ، ستونها و سقف این سازه به اتمام رسیده است و در حال حاضر عملیات اسکافولد بندی و دیوار چینی آن در حال انجام است .

Water Treatment Plant
ناحیه WTP، تحت عنوان ناحیه تصفیه خانه شامل سازه هایی همچون Settler ، Back wash، Cooling Tower ، می باشد که عملیات اجرایی سازه های مذکور پس از وقفه ای بلند مدت در دستور کار قرار گرفته است که در حال اجرا می باشد. در این ناحیه سازه های Scale Pit 80 % ، Building Column 100 % ، Backwash 70% پیشرفت فیزیکی دارند

سازه settler
این سازه در حال آرماتور بندی دیوار می باشد .
سازه Back wash این سازه بصورت مدفون در زمین در حال اجرا می باشد. پارت اول دیوار سازه مذکور اجرا گردیده است و هم اکنون در حال اجرای پارت دوم دیوار و سقف می باشد.

سازه Cooling Tower
عملیات تسطیح و رگلاژ این سازه به اتمام رسیده است و هم اکنون در حال آرماتوربندی فونداسیون می باشد .

گندله سازی
پروژه اجرای عملیات سیویل و ابنیه گندله سازی فولاد کاوه جنوب با توجه به آماده نبودن کلیه نقشه های اجرایی سازه های اصلی، تعدادی جبهه کاری به عنوان دستور کار به شرکت ملی ساختمان ابلاغ گردیده است. وضعیت پیشرفت نواحی مختلف پس از مدتی وقفه ایجاد شده به شرح ذیل است :
محدوده جاده های فاز 2 و شانتینگ یارد : کلیه عملیات زیر سازی اعم از لایه های خاکریزی، 50-50 (توونان و خاک) و توونان نهایی به اتمام رسیده است.

سازه لابراتوری : عملیات اجرایی سازه لابراتوری در حال پیگیری است که در این راستا عملیات آرماتور بندی، قالب بندی، بتن ریزی و پرایمر فونداسیون سازه مذکور به پایان رسیده است و در حال بکفیل پشت فونداسیونها می باشد.
عملیات خاکبرداری و مگر سازه Work Shop به پایان رسیده و در حال شروع عملیات آرماتوربندی فونداسیون سازه مذکور می باشد.

موانع و مشکلات
لازم به ذکر است به علت عدم تامین نقدینگی از سوی کارفرمای محترم و عدم ابلاغ بقیه نقشه های اجرایی سازه های موجود در سایت گندله سازی پیشرفت کار بسیار کند صورت می پذیرد.

راه آهن
پروژه عملیات زیرسازی راه آهن فولاد کاوه جنوب به عنوان یکی از پروژه های زیرساخت می باشد که با توجه به نبود نقدینگی در حال حاضر متوقف می باشد.. همچنین گفتنی است با تقسیم بندی مسیر خط راه آهن به سه ناحیه و ار آنجا که تمامی این نواحی دارای تعدادی معارض می باشند امکان شروع عملیات اجرایی وجود ندارد .

آب شیرین کن RO II
طراحی و اجرای عملیات ساختمانی، سیویل، ابنیه و ساخت و نصب اسکلت فلزی مربوط به پروژه آب شیرین کن RO II به منظور تامین آب مورد نیاز کارخانه فولادسازی طی یک قرارداد EPC در دستورکار شرکت ملی ساختمان قرار گرفته است. همچنین بخشی از قرارداد RO II مربوط به طراحی، تامین و اجرای سازه Pipe rack بوده که شامل تعدادی فونداسیون و همچنین استراکچر فلزی می باشد که تا کنون تعدادی از فونداسیون های این ناحیه انجام گردیده است.
این شرکت در زمان تعطیلات نوروزی سال 1394 برنامه فشرده ای جهت نصب سازه فلزی تهیه و اجرا نمود که پیرو همین برنامه تا اواسط فروردین ماه سال جاری بیش از 310 تن قطعات سازه فلزی که معادل 95% کل قطعات فلزی است نصب گردید .
عملیات آرماتور بندی ، قالب بندی و بتن ریزی مخازن بتنی شرقی و غربی علیرغم تاخیر ایجاد شده در خصوص تغییر چند باره نوع جنس لوله های مدفون در بتن، در حال اجرا بوده و بتن ریزی پارت اول مخازن به اتمام رسیده است .
عملیات بتن ریزی سقف (El.6.530) در اوایل اردیبهشت ماه سال جاری در سه پارت به اتمام رسید ، این در حالیست که نصب پوشش سازه از جنس ساندویچ پنل آغاز شده است .
مطابق برنامه زمانبندی ارائه شده از سوی پیمانکار ، عملیات نصب تجهیزات الکتریکال و مکانیکال از تاریخ 15/02/94 آغاز و به مدت 90 روز بطول خواهد انجامید .

پروژه تصفیه خانه صنعتی و بهداشتی
عملیات اجرایی پروژه مذکور در اواخر سال 1393 آغاز و با عملیات حفاری ، تحکیم بستر و بتن ریزی مگر فونداسیون پروژه تصفیه خانه صنعتی ادامه یافت ، در ابتدای سال 1394 بدلیل عدم پرداخت پیش پرداخت و نیز عدم تامین متریال جهت آغاز عملیات آرماتور بندی فونداسیون توسط کارفرمای محترم تا حدی از سرعت کار کاسته شد ، ولی خوشبختانه در حال حاضر عملیات بتن ریزی فونداسیون ساختمان تصفیه خانه صنعتی به اتمام رسیده و سایر عملیات اجرایی بصورت فشرده در برنامه زمانبندی دیده شده و در دستور کار قرار گرفته است . برنامه زمانبندی پروژه تصفیه خانه صنعتی با مدت زمان 6 ماه شمسی تهیه و جهت اخذ تاییدیه تقدیم مشاور محترم گردید،مطابق همین برنامه میزان پیشرفت فیزیکی پروژه تصفیه خانه صنعتی 23 % می باشد و اختلاف زیادی با پیشرفت برنامه ای مشاهده نمی گردد ، لذا پیش بینی می شود این پروژه پیش از اتمام زمان قرارداد به اتمام رسیده و آماده تحویل شود .
قرارداد پروژه تصفیه خانه صنعتی و بهداشتی شامل سه ساختمان اصلی شامل تصفیه خانه صنعتی، تصفیه خانه بهداشتی و پیش تصفیه خانه می باشد که تا کنون فقط نقشه های تصفیه خانه صنعتی به این شرکت ابلاغ شده است.

ارسال نظر

دیدگاه