• شرکت ملی ساختمان، پیشرو در عمران و آبادانی کشور
  • شرکت ملی ساختمان، پیشرو در عمران و آبادانی کشور
  • شرکت ملی ساختمان، پیشرو در عمران و آبادانی کشور
خانه
منو
تماس

سد «شهید پستی» هشجین کلنگ‌زنی شد

برچسب ها پروژه ها 
  تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۰۸   تعداد بازدید : 306

مراسم کلنگ زنی سد شهید پستی هشجین و سامانه انتقال آب روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۶/۶ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی ساختمان به نقل از روابط عمومی هلدینگ پایاسامان پارس، همزمان با هفته دولت، مراسم کلنگ زنی سد شهید پستی هشجین و سامانه انتقال آب روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۶/۶ با حضور استاندار و مدیر عامل آب منطقه ای استان اردبیل، مدیر عامل شرکت ملی ساختمان و مسئولان محلی برگزار شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل با اشاره به نامگذاری سد مخزنی هشجین به یادمان «شهید پستی» گفت: سد شهید پستی در جنوب شهرستان خلخال با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تامین آب آشامیدنی شهر هشجین و روستاهای مسیر انتقال آب و نیاز بخش صنعت این شهر احداث می‌شود.

وی افزود: نوع سد، سنگریزه ای با هسته رسی می باشد و حجم مفید و آب تنظیمی آن به ترتیب ۲.۲ میلیون مترمکعب و ۳.۴ میلیون متر مکعب پیش بینی شده است و با احداث آن، آب آشامیدنی مورد نیاز هشجین و روستاهای مسیر انتقال و بخشی از نیاز آبی صنعت این شهر تامین خواهد شد.

بر اساس آمارهای موجود استان اردبیل از نظر بارندگی در مقایسه با استان‌های واقع در شمال‌غرب کشور، شامل استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان که به لحاظ اقلیمی در شرایط نسبتا مشابهی می‌باشند در جایگاه چهارم قرار دارد و این سد با هدف توسعه بهره‌برداری از منابع آب حوزه قزل‌اوزن و به منظور تنظیم جریان آب رودخانه سقزچی در مخزن خارج از رودخانه هشجین احداث می‌شود.

شایان ذکر است پیمانکار ساخت سد شهید پستی هشجین و سامانه انتقال آب، شرکت ملی ساختمان می باشد.

 

ارسال نظر

دیدگاه