• شرکت ملی ساختمان، پیشرو در عمران و آبادانی کشور
  • شرکت ملی ساختمان، پیشرو در عمران و آبادانی کشور
  • شرکت ملی ساختمان، پیشرو در عمران و آبادانی کشور
خانه
منو
تماس

ترمینال جدید فرودگاه آبادان توسط جهانگیری افتتاح شد

برچسب ها عمومی 
  تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۲   تعداد بازدید : 119

معاون اول رئیس جمهور در بدو ورودش به آبادان به فرودگاه آیت الله جمی رفت و این پایانه را به مناسبت گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با مساحت هفت هزار و ۲۰۰ متر مربع افتتاح کرد

طرح احداث ترمینال جدید فرودگاه آبادان با مساحت هفت هزار و ۲۰۰ مترمربع، ساختمان جنبی به مساحت هزار متر مربع، محوطه سازی به مساحت ۳۵ هزار متر مربع به ارزش۲ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال به صورت مشارکت ۵۰ درصدی منطقه آزاد اروند و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اجرا شده است.
با افتتاح ترمینال جدید فرودگاه آبادان، ظرفیت پذیرش مسافر این فرودگاه ۸۰۰ هزار نفر در سال افزایش می‌یابد.
و ساختمان VIP و CIP ترمینال قدیم، بازسازی و محوطه سازی فرودگاه، خرید سیستم کمک ناوبری فرودگاه ILS، تعویض دستگاه ناوبری DVOR، ایجاد ۱۵ هکتار فضای سبز و احداث برج های روشنایی مسیر فرودگاه از بخش های ترمینال جدید فرودگاه آبادان می باشند.

مجزا نمودن پروازهای داخلی و خارجی، ترمیم و بازسازی دیوارهای اطراف فرودگاه، ترمیم باند دوم فرودگاه، بهسازی برج مراقبت و تعریض و زیباسازی بلوار مسیر فرودگاه از دیگر اقدامات صورت گرفته در این فرودگاه است.
معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با اجرای این اقدامات امکان برقراری همزمان چهار پرواز در فرودگاه آبادان فراهم شد که از شاخصه‌های اقدامات سازمان منطقه آزاد اروند در دولت تدبیر و امید به شمار می‌رود.
‌ فرودگاه بین‌المللی آبادان که با نام فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی آبادان نیز شناخته می‌شود، جزو اولین فرودگاه‌های ایران است که در سال ۱۳۲۰ توسط شرکت ملی نفت ایران و به دلیل وجود پالایشگاه آبادان احداث شد و با رونق گرفتن آبادان و خرمشهر فرودگاه نیز توسعه یافت.

پروژه عملیات طرح و توسعه فرودگاه آبادان توسط شرکت ملی ساختمان با تکیه بر سوابق کاری ، امکانات و مدارک فنی و تخصصی این شرکت در اجرای پروژه های فرودگاهی اجرا گردید که از آن جمله اجرای فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) ترمینال سلام فرودگاه بین المللی امام خمینی و ….می توان نام برد

این فرودگاه دارای ۲ باند فرود است که طول باند بزرگ تر آن ۳ هزار و ۱۰۴ متر است که ظرفیت هشت هواپیمای پهن پیکر را به‌طور هم‌زمان در رمپ مسافری داراست و از آنجا که این فرودگاه با استانداردهای جهانی ساخته شده است ظرفیت پذیرش هواپیماهای بزرگ مانند بوئینگ ۷۴۷، ایرباس ۳۴۰ و هواپیماهای بزرگ تر را دارد.

در پی دعوت مشترک سازمان منطقه آزاد اقتصادی تجاری اروند و شرکت فرودگاه های کشور عملیات طرح و توسعه فرودگاه آبادان به شرکت ملی ساختمان پیشنهاد شد.

بنابر این گزارش: برای فاز اول این پروژه با مهلت اجرای زمانی شش ماه، مقرر شد سازه ترمینال فعلی حجاج در فرودگاه مهر آباد دمونتاژ و به آبادان انتقال و در سایت مورد نظر کارفرما نصب شود.

این گزارش می افزاید : طراحی سازه های جانبی و تاسیسات مکانیکی و برقی پروژه در دستور کار قرار گرفته که پس از ابلاغ کارفرما عملیات اجرایی شروع خواهد شد

ارسال نظر

دیدگاه