• شرکت ملی ساختمان، پیشرو در عمران و آبادانی کشور
  • شرکت ملی ساختمان، پیشرو در عمران و آبادانی کشور
  • شرکت ملی ساختمان، پیشرو در عمران و آبادانی کشور
خانه
منو
تماس

بازدید ریاست بنیاد مستضعفان از پروژه فولاد کاوه اروند

برچسب ها عمومی 
  تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲   تعداد بازدید : 127
بازدید ریاست بنیاد مستضعفان از پروژه فولاد کاوه اروند
چهارشنبه مورخ 2/2/94 ریاست محترم بنیاد به اتفاق هیئت همراه مدیر عامل هلدینگ کاوه معدنی پارس آقای مهندس اتابک و مدیران و هیئت مدیره پروژه اروند و مدیر عامل شرکت ملی ساختمان آقای اصیلی از پروژه فولاد کاوه اروند با زدید کردند.

ایشان ضمن بازدید از کلیه جبهه های کاری انجام شده و نیز در دست اجر از مدیریت شرکت و کلیه دست اندرکاران شرکت ملی ساختمان و پروژه تقدیر و تشکر به عمل آوردند و تاکید در تسریع روند عملیات اجرایی هر چه سریعتر پروژه را داشتند.

همچنین کارشناسان کارفرما با ارائه PowerPoint نسبت به وضعیت پروژه و اقدامات صورت گرفته توضیحات لازم را ارائه دادند.

پروژه فولاد کاوه اروند با هدف احداث خط نورد میلگرد به ظرفیت 600 هزار تن مقاطع طولی سبک در سال (شامل میلگرد و مفتول)، در منطقه ویژه اروند به مساحت تقریبی 10 هکتار در فروردن ماه 92 آغاز به کار کرده که بخشی از انجام عملیات سیویل آن به عهده شرکت ملی ساختمان می باشد. گزارش ذیل شامل شرح عملیات اجرایی انجام شده و پیش بینی آیتم های اجرایی پیشرو می باشد. لازم بذکر است میزان پیشرفت فیزیکی پروژه تا کنون 88.88 درصد و پیشرفت ریالی طبق قرارداد 100درصد می باشد.

شرحی بر عملیات اجرایی

سازه ChargingTable: آرماتوربندی سقف سازه در تراز +5 به میزان8500 کیلوگرم انجام شد. میزان پیشرفت اجرایی این سازه بالغ بر 98 درصد می باشد.

سازه FurnaceArea

طی این دوره عملیات آرماتوربندی تیر و سقف سازه ضلع شمالی و شرقی صورت گرفت و در حال حاضر سقف ضلع شرقی سازه آماده بتن ریزی می باشد.لازم به ذکر است عملیات در دست اقدام در این سازه جوشکاری InsertPlateهای سقف سازه در ضلع شمالی و بتن ریزی سقف سازه در ضلع شرقی و شمالی می باشد. میزان پیشرفت اجرایی سازه بالغ بر97درصد می باشد.

سازه StandArea

طی این دوره عملیات آرماتوربندی و نصب قطعات مدفون در بتن و بتن ریزی سقف سازه پارت های 1-4 ، 2-6 به پایان رسید و قالب بندی سقف سازه پارت 7 و آرماتور بندی تیر و اسکافلدبندی و قالب بندی سقف سازه پارت 2 انجام شد. همچنین عملیات اسکافلدبندی و قالب بندی سقف سازه پارت 8 و 9 که مهمترین بخش سازه به لحاظ پیچیدگی اجرا محسوب می شود نیز آغاز شده است. لازم به ذکر است پیش بینی عملیات اجرایی در آینده اسکافلدبندی و قالب بندی و آرماتوربندی سقف سازه پارت 8 و 9 و قالب بندی و بتن ریزی دیوار W3 در بخش انتهایی سازه می باشد. میزان پیشرفت اجرایی در این سازه 68 درصد می باشد.

سازه ThermoMechanic

طی این دوره عملیات جوشکاری پلیت و نصب یونولیت باکس های دیوار ضلع شرقی کانال سقف پارت 10 و بتن ریزی دیوار ضلع شرقی کانال سقف پارت 10 صورت گرفته است. عملیات اجرایی در این سازه به پایان رسیده و پیشرفت اجرایی در این سازه 100 درصد است.

سازه CoolingBed

طی این دوره آرماتوربندی سقف سازه در تراز +5 پارت 2 و بتن ریزی سقف پارت 2 و قالب بندی سقف سازه در تراز +5 پارت 3 و قالب بندی پدستال های سقف سازه در تراز +3.5 و +3.84 و نصب یونولیت باکس های آن و بتن ریزی های بخشی از پدستال های سقف صورت گرفته است. در حال حاضر آماده سازی سقف سازه در تراز +5 پارت 3 جهت بتن ریزی در دست اقدام می باشد. پیشرفت اجرایی سازه بالغ بر 95 درصد می باشد.

سازه WireRod

طی این دوره اسکافلدبندی و قالب بندی سقف سازه انجام شده است و آرماتوربندی و بتن ریزی سقف سازه منوط به دریافت نقشه های اجرایی این سازه از مشاور محترم می باشد. میزان پیشرفت اجرایی سازه 30 درصد است.

سازه ScalePit

عملیات تخریب سر شمع و خاکبرداری ماشینی در این سازه آغاز شده است. و عملیات خاکبرداری تا تراز -7.8 در بخشی از سازه و خاکبرداری تا تراز -4 در بخش دیگر و همچنین آرماتوربندی و قالب بندی فونداسیون سازه و آماده سازی آن جهت بتن ریزی در دست اقدام می باشد. پیشرفت اجرایی سازه 5 درصد می باشد.

سازه ElevatedTank

طی این دوره تسطیح و رگلاژ فونداسیون سازه و اجرای بتن مگر و آرماتوربندی فونداسیون و قالب بندی انجام گرفته است و بتن ریزی فونداسیون سازه در آینده ای نزدیک اجرا خواهد شد. پیشرفت اجرایی این سازه بالغ بر 75 درصد می باشد.

سازه دودکش کوره

طی این دوره آرماتوربندی فونداسیون سازه در پارت دوم و قالب بندی آن و بتن ریزی پارت دوم فونداسیون سازه و پدستال های سازه انجام گرفت. لازم بذکر است عملیات آرماتوربندی دیوار سازه و قالب بندی و بتن ریزی آن در دست اقدام می باشد. میزان پیشرفت فیزیکی سازه 30 درصد می باشد.

فونداسیون پایه سوله

طی این دوره بتن ریزی 3 عدد از فونداسیون های پایانی پایه سوله انجام گرفت. بنابراین همه فونداسیون های پایه سوله به طور کامل اجرا و پیشرفت اجرایی 100 درصد می باشد

ارسال نظر

دیدگاه